Bądź na bieżąco - RSS

VR na PS4

Czerwiec 13th, 2013 Kategoria gaming 3d

PS4

Na przekór wszystkim którzy twierdzili (niesłusznie), że Sony dało sobie już spokój z 3D w najnowszej konsoli, okazuje się, że Yoshida jest ogromnym fanem Rifta! Sony ma kilka prototypów urządzenia i choć PS4 obecnie nie wspiera HMD Palmera, jest szansa, że w przyszłości trzeci wymiar i wirtualna rzeczywistość zagości na nowej konsoli. Nie musi to wcale być Rift. Jak wiemy Sony posiada własny headset i niewykluczone, że korporacja odkupi i udoskonali patent Oculusa.

Jedno jest pewne, stereo 3D na PS4 nie umarło i jak pisałem wcześniej, marketingowy szum przekierowuje się po prostu na inne tory. Patrząc na tegoroczne E3 myślę sobie, że dobrze jest być graczem:)

Jeden Komentarz dla “VR na PS4”

  1. Adam Napisł/a:

    W Polsce już 3 osoby zakupiły Oculus Rifta, szkoda, że nikt ze śląska :/ Co do nowej generacji konsol, to jestem czarnowidzem jeżeli chodzi o 3D i innowacyjne zastosowania. Taki Xbox One z kinectem maja nieograniczony potencjał, ale co z tego, jeśli ludzie, którzy są w microsofcie zatrudnieni są ograniczeni umysłowo. Wydają kolejną wersję Kinect Sports, choćby rynek potrzebował kolejnej gry tego typu, a Ryse(naparzanka gladiatorów robiona przez Crytek)porzucili na kinecta na rzecz sterowania padem. Wydawcy rzucają nowymi tytułami co miesiąc, a nic z tego nie wychodzi. Nie wiem, czy oglądałeś możliwości nowego kinecta, ale naprawdę się postarali: https://www.youtube.com/watch?v=Hi5kMNfgDS4 tylko co z tego, jak nikt się nie pokwapi, zeby dobrze wykorzystać te technologię i potencjał, który w niej drzemie. Tak samo jest z 3D. Technologia jest super, a osoby z hollywood, które kręcą filmy tylko ją okaleczają :(