Bądź na bieżąco - RSS

PlayStation 4 wyświetli 4K

Luty 22nd, 2013 Kategoria 4K, gaming 3d

PS4

Rozdzielczość UHD może trafić do nas szybciej niż się tego spodziewaliśmy. Szef Sony Worldwide Studios Shuhei Yoshida potwierdził w wywiadzie dla serwisu Joystiq, że nowa konsola będzie w stanie wypluć sygnał wideo w rozdzielczości 4K. Nie wiadomo na razie w ilu klatkach na sekundę, raczej nie należy nastawiać się też na 3D. Wydaje mi się jednak, że 4K nawet w 2D oznacza FullHD w 3D, przy 60 klatkach na sekundę. PS4 będzie zatem doskonałym dodatkiem do nowych telewizorów Ultra HD, oczywiście najlepiej marki Sony. Tak na serio, to wyrazy szacunku dla Japończyków, bo jako jedni z nielicznych oprócz produkowania ekranów 4K mówią o kontencie. Dorównuje im chyba tylko RED ze swoim projektorem 4K i odtwarzaczem RedRay.

2 komentarze dla “PlayStation 4 wyświetli 4K”

  1. Marchewa Napisł/a:

    Co do tych rozdzielczości to bym nie był taki pewien. Bardzo prawdopodobne jest, że gry na nowym PS4 będą działać w FullHD – to wiadome, ale ilość klatek 60/s jest niepewna. 3D na konsoli na pewno nie będzie, ostatnio oficjalnie informowało o tym sony.
    Zapraszam na bloga http://peceteria.blogspot.com


  2. Konrad Napisł/a:

    Błąd. „3D na konsoli” na pewno będzie:) O to bym się nie martwił. Sony poinformowało jedynie, że 3D nie jest już na świeczniku, z prostej przyczyny – 4K.